Setkání 2010
contents.gif (1846 bytes)
O úroveň výše (up) Vyšinutá Usnesení Nulový grafikon Už zase jede! Vlečka Oslavy 100 let zkoušky 2006 Konec M240.021 Setkání 2010 Konec 843 Výtopna 2016 Oprava T426.003
Dopravní info Do J.Góry! a z Góry zpět Výstraha Stůj! Volno Harrachov

Zahájení provozu po 65 letech!

Z Kořenova do Szklarskej Poreby přímým osobním vlakem!

Když jsem přemýšlel o náplni této stránky, napadaly mne titulky jako: Válka skončila po 65 letech, Důsledky války mizí po 65 letech a podobné nesmysly. Pak v klidu, večer, když jsem si třídil zážitky ze dne 28.srpna 2010, uvědomil jsem si tichou radost, že konečně nastal okamžik, o kterém jsme my, příznivci zubačky, snili už dlouhá léta. A že bylo velice příjemné být u toho. A hlavně: bylo velice příjemné se setkat s lidmi, kteří se o dění na zubačce zajímají již dlouhá léta, s lidmi, kteří pro ni  pro ni dost udělali.

Jak se to celé schumelilo? Proč o přípravách na tento den bylo tak málo zpráv? Proč i na této stránce, která se děním okolo zubačky (byť jenom amatérsky) dost zajímá, chyběly až do dnešního dne jakékoliv informace?

Odpověď je prostá: nebyly. Podle zasvěcených, ještě v pátek, 27.srpna,  nebylo jisté, jak to celé dopadne. Až odpoledne polská strana kývla: ano, jedeme! Zveřejnily se jízdní řády, na nějaké pozvánky nebyl čas - a přišlo ráno. Přesto lze konstatovat: začátek se povedl, lidí přišlo dost a hlavně: funguje to!