Vyšinutá III
contents.gif (1846 bytes)
O úroveň výše (up) Vyšinutá II Vyšinutá III

Stránky o zubačce vznikly v roce 1998 - a už od začátku na nich existovala stránka "Vykolejená", hloubající o nehodě parní lokomotivy na dráze - celou událost obestírala mlha nejasností. Postupně přibývaly informace, z nichž považuji za nejobsažnější a nejpropracovanější publikaci "Zpráva o pátrání po příčině násilné smrti W.Bienerta, strojvůdce státních drah, k níž došlo dne 5.srpna 1945 v Dolním Polubném".
Nicméně po 8 létech existence těchto stránek se ozval krajan pan. doktor Wolf: Nejenže publikuje několik fotografií, které u nás nejsou známé, ale uvádí další podrobnosti očitého svědka a navíc: v létě roku 2001 podniknul výpravu na "místo činu". Na místě nachází zbytky vraku lokomotivy řady 38!
Navštivte jeho stránku www.vykolejena-p8.de a nechte se unést vzrušením nad novými objevy!

From:
Sent: Thursday, April 20, 2006 5:12 PM
To: ALBICO, Alexander Kaldy
Subject: Zubacka

Vazeney pane Kaldy,
jiz dele pozoruji se zajmem Vasi stranku - zubacka atd. v internetu. Obzvlaste zajimave jsou zpravy o ozubene draze Tanvald-Korenov. Bydlil jsen do zacatku 60-tych let na Sumburku s castecnym pohledem na nadrazi. Jezdil jsem mnohokrat ozubenou drahou ke stanici Prichovice (tenkrat jeste s lokomotivami 404...). Zvlaste zajimava byla vykolejena lokomotiva na svahu u odbocky - jezdili jsme casto kolem mista nehody auten; zde mi zustaly v pameti nektere podrobnosti,ktere jsem chtel popsat (byl jsem v dobe odstraneni lokomotivy teprve 5 let - nevim , zdali jsou moje vzpominky dnes zkreslene - ale vysledky meho "badani" potvrzuji, ze jsem si neco zapamatoval).
Na www.vykolejena-p8.de najdete prislusny clanek . (Omluvte prosim moji cestinu - eventualne jsou v prispevku chyby nebo prehazena slova ve vetach. Jsem jiz mnoho desetileti v cizine).

S pozdravem
Dr. F. Wolf