Konec M240.021 III.
contents.gif (1846 bytes)
O úroveň výše (up) Konec M240.021 II. Konec M240.021 III.

----- Original Message -----
From: Jarda Wagner
Sent: Thursday, December 14, 2006 6:48 PM
Subject: vzpomínka na M 240.021 a nějaké rakve na LJTD

Ahoj ve spolek,

tak jsem si dneska naordinoval zdravotní pochůzku z bydliště někam ku dráze a došel jsem za střídavého focení tramvají a vlaků z Vratislavic do Proseče. O zlomek vteřiny mi utekla souběžná jízda rakve a té-trojky, byť při zpětném pohledu tam mám obě (jednou to určitě vyjde), a nakonec jsem se přeci jen vydal ještě jednou do Kořenova, podívat se jak chudinka singrovka smutně čeká na svůj definitivní konec.

Napadlo tam něco málo sněhu, ale i tak jsou pohledy na ní velice smutné. Dopravu na "zubačce" stále zajišťuje elektronik, byť už ne s Bixem, ale jen s jediným vozem 010. Někoho napadlo že by se ta kultura cestování mohla vylepšit jediným zdejším reko vozem s novým interiérem, takže byl od stejně provedené 810 577 odvelen vlečňák 010 603 (tuším že má takové číslo) a ten vozí již zmíněný elektronik 743 001. Aj jaj jaj, připomíná mi to toho vlka, co se nažral a koza zůstala celá. Nicméně ten interiér je povedený, kapacita zůstala stejná a hlavně nesedí se na prkně, ale sesle jsou už pěkně měkké, tak se na tom sedí vcelku pohodlně. I to pěkně vypadá. Ještě stahovací okna a bylo by po starostech. Náklady na takovou rekonstrukcí jsou oproti zmetkům 814 minimální, ne? Na to žádná regionoží bublina ani nedosáhne...

Nuž abych zase moc neplkal, přidávám pár obrázků z posledních tří let, kdy jsme singrovku hojně využívali a fotografovali, nejen na kořenovské... (a těch svijanských a novosadských piveček co tam padlo :-) )

Budiž jí železniční nebe milosrdné...

Jarda W.