Konec M240.021 II.
contents.gif (1846 bytes)
O úroveň výše (up) Konec M240.021 II. Konec M240.021 III.

Ze stránek hasičského sboru libereckého kraje:

Osobní vlak v plamenech

K požáru vagonu motorového osobního vlaku na trati mezi Kořenovem a Harrachovem došlo v neděli 10. prosince 2006 okolo půl osmé večer. Vagon začal hořet na 35,6 km trati ve směru na Harrachov. Na místo byly vyslány jednotky HZS LK stanic Jablonec nad Nisou a Velké Hamry, HZS podniku České dráhy a.s. stanice Liberec, jednotka SDH obce Příchovice.

Hasičům zásah velmi znesnadňoval nepřístupný terén podél trati. Na místě muselo být utvořeno hadicové vedení typu „B“ k dopravě hasební vody. Požár se podařilo lokalizovat deset minut před dvacátou hodinou a uhasit v půl desáté večer. V době vzniku požáru bylo ve vlaku přítomno pět osob, dva zaměstnanci Českých drah a tři studenti. Při požáru nedošlo k žádnému zranění. Povolaní policisté doprovodili evakuované cestující do nejbližší železniční stanice.

Požárem byl poškozen celý motorový vůz, na němž vznikla škoda ve výši přibližně 400 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele HZS LK pravděpodobně závada na palivovém systému. Příčinu i rozsah škody upřesní až výsledek šetření drážní inspekce.

Autor: por. Mgr. Iva Michalíčková